Šola golfa za najmlajše

Golf klub Lipica je v sodelovanju z Racman golf Akademijo organiziral za osnovnošolske otroke predstavitev golfa. Uvodna treninga v aprilu sta bila obiskana nad pričakovanji. Golf klub Lipica je otrokom brezplačno omogočil, da spoznajo golf, ki je v svetu zelo razširjen šport in je znova postal tudi olimpijska disciplina. Na zelo lepo urejenih zelenicah vadišča in igrišča v Lipici otroci odkrivajo skrivnosti igre in pridobivajo osnove različnih tehnik udarcev. Pri tem jim pomagajo vaditelji in učitelji iz Racman golf Akademije, ki jo vodi Matjaž Car, trener golfa in član Združenja profesionalnih golfistov Slovenije v sodelovanju z Matteom Orrùjem, ki je prav tako njen član in učitelj golfa v Lipici. Poskrbljeno je za slovensko in italijansko govoreče otroke, ki ob igri in druženju spoznavajo, da je tudi angleščina zelo uporabna pri medsebojnem sporazumevanju. Še dva treninga uvodne šole golfa bosta 12. in 19. maja z začetkom ob 15. uri.

V Golf klubu Lipica želimo z akcijo spodbuditi razvoj mladinskega golfa, na novo pritegniti in navdušiti mlade golfiste in vzpostaviti mladinsko šolo golfa. S tem v klubu na svoj način pomagamo tudi Kobilarni Lipica, da ohranja in razvija golf kot svojo dodatno ponudbo za obiskovalce.

V galeriji si lahko ogledate naše najmlajše golfiste med treningom.

Ljubo Lah, Danila Perhavec
Foto: Maks L., Ljubo L.